­čôäTRESTN├ë OZN├üMENIE AKO G├ôL DO VLASTNEJ BR├üNY

Dnes som bol vypoveda┼ą na pol├şcii, preto┼że poslanky┼ła za stranu SMER-SD a b├Żval├í prim├ítorka mesta Humenn├ę Jana Va─żov├í na m┼ła podala trestn├ę ozn├ímenie.
Najzauj├şmavej┼íie na tom s├║ d├┤vody podania ozn├ímenia.

Pani Va─żov├║ hnev├í, ┼że rozpr├ívam o predra┼żen├Żch stavb├ích v meste Humenn├ę, ktor├ę sa budovali ─Źi rekon┼ítruovali za ├ęry jej prim├ítorovania.
Pri tomto v├Żroku som sa opieral o Spr├ívu o v├Żsledkoch kontroly a kontroln├Żch zisteniach investi─Źn├Żch akci├ş, ktor├í bola zhotoven├í minul├ęho roku.V nej sa uv├ídza, ┼że za vl├ídy smer├íckej prim├ítorky napr├şklad rekon┼ítrukcia strechy budovy Domu slu┼żieb vykazuje pri ─Źastiach polo┼żiek nadhodnoten├ę ceny o 35-80%!
Pri tejto stavbe sa fakturovala d─║┼żka at├şk viac a┼ż o 30%, ako je skuto─Źn├Ż stav. Predpokladan├ę nav├Ż┼íen├ę n├íklady pri tejto rekon┼ítrukcii s├║ 51 414,- ÔéČ!
Spr├íva pri┼íla na to, ┼że nav├Ż┼íen├ę n├íklady boli aj pri ─Ćal┼í├şch stavb├ích, a to napr├şklad:
– oprava vstupn├ęho are├ílu ┼ík├┤lky na Mierovej ulici je nav├Ż┼íen├í o 8 570,- ÔéČ!
– rekon┼ítrukcia Domu sm├║tku je nav├Ż┼íen├í minim├ílne o 5 400,- ÔéČ
– spevnen├ę plochy a rekon┼ítrukcia schodiska na SNP je nav├Ż┼íen├í o 17 580, ÔéČ
– v├Żmena okien na Z┼á SNP je nav├Ż┼íen├í o 9 500,- ÔéČ

A predpokladan├ę nav├Ż┼íen├ę n├íklady na opravu strechy zimn├ęho ┼ítadi├│na s├║ v rozsahu a┼ż 40 571,- ÔéČ

Extern├Ż dozor zistil, ┼że za prim├ítorovania Jany Va─żovej sa predra┼żili vybran├ę stavebn├ę pr├íce minim├ílne o 124 000,- ÔéČ!

A to sa skutkov├Ż stav zis┼ąoval len na vybran├Żch stavb├ích a rekon┼ítrukci├ích, ktor├ę sa za „vl├ídy“ Jany Va─żovej vykonali.

Va─żovej (SMER-SD) sa nep├í─Źia ani moje tvrdenie, ┼że mestu Humenn├ę hrozia kv├┤li jej prim├ítorovaniu aj vysok├ę pokuty

Pozrime sa na to:

ZAPLATENÉ POKUTY:
├Ürad pre verejn├ę obstar├ívanie udelil Humenn├ęmu pokutu vo v├Ż┼íke 28 869 eur za to, ┼że rekon┼ítrukcie robili firmy, ktor├ę neboli zap├şsan├ę v zozname kone─Źn├Żch u┼ż├şvate─żov v├Żhod, ─Ź├şm sa poru┼íil z├íkon.

─Ćal┼íiu pokutu vo v├Ż┼íke 3 232 eur muselo mesto zaplati┼ą, lebo vyr├║balo stromy bez povolenia.

Mesto Humenn├ę m├í taktie┼ż s├║d s Humenskou energetickou spolo─Źnos┼ąou o zaplatenie 2 173 078,- eur s pr├şsl!
Mesto Humenn├ę nedodr┼żalo za prim├ítorovania Jany Va─żovej n├íjomn├║ zmluvu so spolo─Źnos┼ąou HES a neinvestovalo do potrub├ş. Preto sa HES s├║di s mestom o v├Ż┼íku n├íjomn├ęho a taktie┼ż s t├Żm vznikaj├║ce nadnormat├şvne straty.

D┼ła 04.05.2020 bola mestu Humenn├ę doru─Źen├í V├Żzva na vr├ítenie finan─Źn├Żch prostriedkov poskytnut├Żch na z├íklade Zmluvy zo d┼ła 02.10.2015 o poskytnut├ş podpory z Environment├ílneho fondu formou dot├ície.
Ide o v├Ż┼íku 159 000,- ÔéČ!
T├íto z├íkazka bola dod├ívate─żovi zadan├í „In house“, no 1. humensk├í a.s. mala subdod├ívate─żov, ─Ź├şm sa poru┼íil z├íkon a cel├í suma dot├ície sa musela vr├íti┼ą!

­čŚúM├ím pocit, ┼że pani Va─żov├í t├Żmto trestn├Żm ozn├ímen├şm ubl├ş┼żila iba sebe, preto┼że na moje v├Żroky existuj├║ potrebn├ę podklady, ktor├ę som dnes odovzdal pol├şcii. Ver├şm, ┼że sa t├Żmito podkladmi bud├║ zaobera┼ą aj org├íny ─Źinn├ę v trestnom konan├ş, lebo mestu Humenn├ę po─Źas prim├ítorovania Jany Va─żovej (SMER-SD) vznikli st├ítis├şcov├ę ┼íkody, ktor├ę by neboli, keby mesto spravoval schopn├Ż mana┼ż├ęr.

Ak s├║ trestn├ę ozn├ímenia na moju osobu pod├ívan├ę len kv├┤li zastra┼íovaniu, tak je to zbyto─Źn├ę. M┼ła v mojej pr├íci nezastra┼í├ş ┼żiadne trestn├ę ozn├ímenie, lebo svoju pr├ícu vykon├ívam ─Źestne a z├íkonne

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *