AK CHCETE NA VIANOCE DAROVAŤ PSÍKA, DOBRE TO ZVÁŽTE

Psík, ktorého mám na rukách, je z nelegálnej množiarne. Bol zanedbaný, so zdravotnými problémami. Správali sa k nemu ako k obyčajnému tovaru bez citu. Nakoniec skončil vyhodený na ulici…

Viacero detí si na Vianoce praje psíka. Netreba zabúdať na to, že pes nie je hračka, ale živý tvor, o ktorého sa treba starať, kŕmiť ho či venčiť.
Preto si dobre rozmyslite, či si môžete psa dovoliť a či sa o neho vaše deti postarajú.
Mnoho psíkov práve po vianočných sviatkoch končí na ulici práve preto, že prvotný entuziazmus z nového domáceho miláčika veľmi rýchlo opadne.

Preto počas rozhodovania sa, či si k Vianociam zaobstaráte psíka, myslíte aj na budúce povinnosti.
Ak ste sa predsa rozhodli psíka kúpiť, dávajte si pozor na to, aby váš psík nebol narodený v množiarni.

Množiarne sú preplnené psíkmi, ktoré sú zanedbané či majú zdravotné problémy, a to z toho dôvodu, že sa o nich nik nestará. Psíky z množiarní sú určené len na nelegálny biznis. Kúpou psíka cez inzerát, zverejnený na internete, riskujete, že podporíte nelegálnu množiareň a ľudí, ktorí nemajú žiaden vzťah k zvieratám, ako k tvorom, ktoré majú svoje potreby a city.

Preto ak ste zvážili, že sa o psíka budete vedieť postarať a zvážili ste všetky výhody a nevýhody, zadovážte si ho radšej z útulku. Nie z inzerátov. Psíkovi z útulku dáte druhú šancu na milujúcu rodinu a znížite riziko, že budete podporovať nehumánny biznis množiarní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *