ĎALŠIA POMOC PRE ZAMESTNANCOV A SZČO

💰

Situácia nie je jednoduchá. Skúsme si len predstaviť, pod akým tlakom musí táto vláda pracovať.

V dobrých časoch (2011-2019) sa peniaze doslova strácali na všelijakých tendroch, CT-čkách, mýtach a ďalších predražených miliónových investíciách. Rozumný ekonóm si však v obdobiach ekonomického rastu robí úspory, aby bol pripravený na zlé časy

💶

 . Vlády Fica a Pellegriniho však mysleli len na svoje vládne roky, nie na ďalšie generácie. 

📉

☘

Vláda Igora Matoviča nastúpila s tým, že žiadne rezervy sa nevytvárali. Štátna pokladnica ale aj štátne hmotné rezervy boli prázdne, zadĺženie Slovenska stúpalo.

🧹

Vláda začala akútne robiť poriadok vo verejných financiách. Aj údajne najväčšia kauza tejto vlády, „nákup testov“, je naopak, príkladom pre zahraničie, kedy sme nakúpili testy lacnejšie, ako napríklad Rakúšania.

A práve preto, že každý minister šetrí kde sa dá a vláda nemá žiadnu korupčnú kauzu, môžeme zo štátneho rozpočtu podporiť ďalšími miliónmi eur zamestnancov a SZČO.

Napriek prázdnej špajzy sme odsúhlasili tehotenský príspevok, 13-te dôchodky, podporu pre zamestnancov rádovo v stovkách miliónov eur, príspevky pre zdravotníkov či učiteľov a stovky miliónov eur sme adresovali na kompenzácie v dôsledku výpadku príjmu.

Len ten čo to nechce vidieť, nevidí, že vláda Igora Matoviča sa snaží. 

💪

Verím, že táto doba covidu bude mať čo najmenej zlých následkov a podarí sa zachrániť čo najviac podnikov a pracovných miest.

Čo by ste odporúčili vláde Igora Matoviča alebo nášmu premiérovi vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *