Niečo o mne…

Slovensko je krásna krajina. Ďakujem Bohu, že aj napriek môjmu mladému veku som mohol navštíviť množstvo krajín a vidieť, ako funguje svet, ekonomika či mentalita ľudí v iných krajinách. Vždy ma na srdci potešila angažovanosť ľudí, kedy dobrovoľníci zbierali odpadky v lese, časť sa starala o predzáhradku pred svojou bytovkou a následne sa prihlásili do súťaži organizovanú mestom o tú najkrajšiu, poniektorí sa starali o opustené a túlavé zvieratá a časť pomáhala chorým, starým a bezmocným ľuďom.

Všetci napriek zlým podmienkam robili to, čo ich baví a to ich robilo šťastnými. Po ukončení strednej školy som premýšľal, či si vybrať štúdium v zahraničí alebo študovať neďaleko nášho mesta a ešte viac sa občiansky angažovať ako doteraz. Zvolil som si druhú možnosť, pretože všetko, na čom mi v živote záleží sa odohralo tu v mojej domovine na východe Slovenska. S partiou nadšencou sme v meste organizovali verejné zbierky, čistili lesy, motivovali ľudí k aktivizmu. Pri mojich aktivitách som si uvedomil, že mne to nedá, aby som sa so založenými rukami pozeral kde sa veci uberajú. Ako sú ľudia ohováraní a šikanovaní za prezentáciu svojho názoru a ako ten, kto pre mesto niečo vo svojom voľnom čase robí, je považovaný za nepriateľa či ešte horšie. Vedel som, že politikom ľudia zvyčajne neveria pretože ich veľakrát sklamali a vedel som, že vstup do politiky bude ťažký boj, lebo je v ňom množstvo špiny a falše. Aj napriek tomu som do nej vstúpil a v roku 2018 som sa stal komunálnym poslancom mesta Humenné.

Počas môjho pôsobenia som pomohol naštartovať výrazne zmeny v Humennom a nastaviť pravidlá transparentného financovia či participácii občanov na veciach verejných. Počas môjho pôsobenia som pochopil, že veľkou brzdou rozvoja nášho mesta je Národná rada, ktorá často prijíma rôzne opatrenia a zákony, ktoré nehrajú v prospech občanov ale v prospech oligarchov a mafiánov. Zástupcovia, ktorí mali zastupovať nás v Národnej rade zlyhali a namiesto rozumných riešení nám priniesli množstvo káuz a nariadení, kvôli ktorým musia občania platiť štátu či obciam viac, napríklad zákon o nakladaní s odpadom, ktorý mestám výrazne zvýšil poplatky za odpad a mnohé politické strany otvorili dvere do politiky ľuďom s pochybnou minulosťou.

Volám sa Tomáš Šudík a zastupujem vás v Národnej rade. Hrdo, slušne a vecne.

Ďakujem vám za vašu dôveru. Ideme na to!

Východ nemôže byť skúšobným laboratóriom mocných.

🌳 Príroda bez nás existovať môže. My bez nej však nie.🌳…………_______________________________________________Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 14, Bratislava IČO: 42287511Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Uverejnil používateľ Tomáš Šudík – OĽANO Štvrtok 6. februára 2020
V SAMOSPRÁVACH SME BOJ VYHRALI. JE ČAS HO VYHRAŤ AJ NA SLOVENSKU.

V komunálnych voľbách v roku 2018 sme to v Humennom dokázali. 🙂 Porazili sme vtedajšiu primátorku, ktorej inšpiráciou v správaní sa k ľuďom bol nepochybne R. Fico či A. Danko. Som presvedčený, že nastal čas poraziť skutočného R. Fica a jeho družinu pod názvom SMER-SD…………._______________________________________________Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 14, Bratislava IČO: 42287511Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Uverejnil používateľ Tomáš Šudík – OĽANO Streda 22. januára 2020